fbpx

Kayseri Göz Hastanesi

Kayseri Göz Hastanesi şeklinde internette arama yapan kişilerin en sık muayene olduğu göz doktorlarından birisi Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan’dır. Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan, 2017 yılından bu yana Kayseri’de hizmet vermektedir. Şu anda Seyyit Burhanettin Türbesi’nin hemen yanında bulunan Özer Plaza, 5. kattaki muayenehanesinde çalışmaktadır. Ameliyatlarını Kayseri Acıbadem Hastanesi ile Lazer Göz Merkezi’nde yapmaktadır.

Kayseri Göz Doktoru - Kayseri Göz Hastanesi-Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan
Kayseri Göz Hastanesi-Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan

Kayseri Göz Hastaneleri Nelerdir?

Kayseri’de bulunan Göz Hastaneleri ya da Göz doktoru bulunan hastaneler şunlardır: Maya Göz Hastanesi, Lazer Göz Merkezi, İdeal Göz Merkezi, Dr. Öz Göz KBB Tıp Merkezi’dir. Bunların dışında Kayseri Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği, Tekden Hastanesi, System Hastanesi, Kızılay Hastanesi, Erciyes Hastanesi, Medical Palaca Hastanesi, Kayseri Acıbadem Hastanesi ve Kayseri Memorial Hastanesi’dir. Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan, 2017-2020 yılları arasında Kayseri Maya Göz Hastanesinde çalışmıştır.

Lazer Göz Ameliyatı ve Kayseri Göz Hastanesi

Lazer Göz Ameliyatı, Kayseri’de oldukça sık yapılan bir operasyondur. Lazer Göz Ameliyatının bazı tipleri bulunmaktadır. LASIK, PRK, Smile, No-Touch bunlardandır. Günümüzde LASIK ve PRK en sık uygulananlardan bir tanesidir.

Katarakt Ameliyatı

Kayseri Göz Hastanesi şeklinde arama yapan hastalarımızın büyük kısmı bu aramalarında katarakt ameliyatı olmak amacını gütmektedir. Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan, Kayseri’de katarakt ameliyatı konusunda en tecrübeli doktorlardan biridir. Katarakt ameliyatlarında gözün içinde bulunan saydamlığını kaybetmiş olan lens alınır ve yerine saydam, yapay göz içi mercekler yerleştirilir. Bu merceklerin standart tipleri ve akıllı lens diye tabir edilen tipleri bulunmaktadır.

Gözyaşı Kanal Tıkanıklığı

Gözyaşı kanal tıkanıklığı hem bebeklik dönemi de dahil olmak üzere hemen her yaş grubunda ortaya çıkabilen bir sorundur. Bebeklik yaşlarında ortaya çıktığında genellikle ilk 12 ay içinde %90 ihtimalle kendiliğinden açılmaktadır. Ancak, 12 ay bittiğinde açılmayan durumlarda probing (sondalama) adı verilen cerrahi operasyon yapılmalıdır. Bu operasyonun başarı şansı çok yüksektir. Erişkin yaşlarda ortaya çıkan gözyaşı kanal tıkanıklıklarında ise genellikle DSR adı verilen operasyon yapılmaktadır. Bu operasyon açık cerrahi yöntemle ve lazer ile yapılabilmektedir. Açık yöntemin başarı oranları lazerle olana göre daha yüksektir.

Çevre İllerden Kayseri’ye Yüksek Talep Mevcuttur.

Kayseri Göz Hastanesi anlamında internet araması yapan çok sayıda hasta Kayseri’ye komşu illerden gelen hastalarımızdır. Niğde, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Kahramanmaraş bu iller arasında Kayseri’ye en sık hasta veren illerdir. Bu anlamda Kayseri İç Anadolu Bölgesinde bir Sağlık Merkezi konumundadır. Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan’ın hastalarının yaklaşık yüzde 50’si çevre illerden gelen hastalardır.

Scroll to Top

Sitemizi ziyaret ederek KVKK ve çerez kullanım politikamızı kabul etmiş sayılıyorsunuz.