fbpx

Kayseri Göz Çizdirme Fiyatları

Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan, Kayseri’de muayenehanesinde hizmet veren bir göz doktorudur. Göz Çizdirme Ameliyatlarını anlaşmalı olduğu Kayseri’nin en iyi hastanelerinde yapmaktadır. Kayseri Göz Çizdirme Fiyatları denildiğinde akla gelen en iyi doktorlardan biri de Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan’dır.

Göz Çizdirme Ameliyatı Nedir?

‘Göz çizdirme’ ifadesi halk arasında gözlükten kurtulmak amacıyla yapılan ameliyatları tarif etmek amacıyla kullanılmaktadır. Ancak bu günümüz için yanlış bir isimlendirmedir. Çünkü göz derecesini sıfırlamak amacıyla yapılan operasyonlar günümüzde lazer teknolojisi ile yapılmaktadır. Bu anlamda lazer göz ameliyatı şeklinde tarif etmek daha uygundur. Lazer göz operasyonu uygulanmaya başlanmadan önce gerçekten de gözün kornea tabakasını çizerek göz derecesi düzeltilmeye çalışılırdır. İşte göz çizdirme ifadesi bu nedenle eski dönemlerden günümüze taşınmış bir isimlendirmedir. Halk arasında bu ifade kullanıldığı için bu yazıda göz çizdirme ifadesi geçtiğinde lazer göz ameliyatı anlaşılmalıdır.

Lazer Göz Ameliyatı - Kayseri Göz Çizdirme Fiyatları

Kayseri Göz Çizdirme Fiyatları

Göz çizdirme fiyatları bizlere en sık sorulan sorulardandır. Bu soruya net ve kesin bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü göz çizdirme ameliyatının farklı tipleri vardır. PRK, mikrokeratolu LASİK, femtoLASİK, Smile, LASEK, EpiLASİK terimleri farklı göz çizdirme yöntemlerini ifade etmektedir. Bu yöntemlerde kullanılan lazer cihazlarının tipleri, bu cihazların güncelliği, hekimin bilgi ve tecrübesi, ameliyatın yapıldığı hastane gibi faktörler göz çizdirme fiyatları üzerinde etkilidir. Bu nedenle farklı merkezlerde birbirinden farklı ücretlerle karşılaşılması mümkündür.

İşte bu nedenle göz çizdirme ameliyatı olacak hastalarımızın doğrudan fiyata odaklanmak yerine kullanılacak teknoloji ve doktorun bu ameliyatlardaki bilgi ve tecrübesine odaklanmalarının daha doğru olacağını düşünüyoruz.

Hangi Göz Çizdirme Yöntemi Daha İyidir?

Göz çizdirme yöntemlerinden birisi diğerlerine mutlak anlamda üstün değildir. Her bir hasta başka kişilerden farklıdır ve her bir kişiye uygulanması gereken yöntem ayrıntılı bir göz muayenesi ile karar verilmelidir.

PRK yöntemi genellikle korneası ince olan kişilerde uygulanmaktadır. Ancak bu kesin bir kural değildir. Yani kornea kalınlığı kalın olan kişilere de PRK operasyonu yapılabilmektedir. LASİK operasyonu ise kornea kalınlığı göz derecesine göre yeterli olan kişilerde yapılmalıdır.

Göz Çizdirme Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Scroll to Top
LAZER OPERASYONLARINDA
% 10 İNDİRİM

15 KASIM 2023 TARİHİNE KADAR GEÇERLİDİR!

DOÇ. DR. FATİH ÇAKIR GÜNDOĞAN

Sitemizi ziyaret ederek KVKK ve çerez kullanım politikamızı kabul etmiş sayılıyorsunuz.